Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej XXII Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

XXII Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych

29.09.2014

Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Małgorzata Sakaluk, w imieniu Komendanta Głównego SG, w sobotę 27 września 2014 r. wzięła udział w uroczystym zakończeniu i wręczeniu pucharów zwycięzcom XXII Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego Służb Mundurowych.Rajd odbywał się w dniach 23-27 września 2014 roku w Lądku – Zdroju i okolicach. Honorowy patronat nad rajdem objęli m.in. Komendant Główny Straży Granicznej oraz Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.W rajdzie uczestniczyło ogółem 320 osób – funkcjonariuszy, pracowników, związkowców oraz emerytów Straży Granicznej i Policji, a także ich rodziny. Wśród rywalizujących drużyn pieszych były trzy drużyny SG: „Bażanty” z CSSG w Kętrzynie, „Fregata” z Morskiego Oddziału SG i „Gryfici” z Koła PTTK przy Placówce SG w Szczecinie.

Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Małgorzata Sakaluk, w imieniu Komendanta Głównego SG, w sobotę 27 września 2014 r. wzięła udział w uroczystym zakończeniu i wręczeniu pucharów zwycięzcom XXII Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego Służb Mundurowych.
Rajd odbywał się w dniach 23-27 września 2014 roku w Lądku – Zdroju i okolicach. Honorowy patronat nad rajdem objęli m.in. Komendant Główny Straży Granicznej oraz Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
W rajdzie uczestniczyło ogółem 320 osób – funkcjonariuszy, pracowników, związkowców oraz emerytów Straży Granicznej i Policji, a także ich rodziny. Wśród rywalizujących drużyn pieszych były trzy drużyny SG: „Bażanty” z CSSG w Kętrzynie, „Fregata” z Morskiego Oddziału SG i „Gryfici” z Koła PTTK przy Placówce SG w Szczecinie.
Przez trzy dni drużyny nie tylko wędrowały po sudeckich szlakach, ale także brały udział w konkursach strzelania (z broni długiej, krótkiej i łuku), wiedzy o terenie i piosenki turystycznej. Dodatkowo przeprowadzono egzamin na przodownika turystyki górskiej lub na rozszerzenie tych uprawnień.
Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się w sobotę. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Fregata” z Morskiego OSG w Gdańsku, drugie – drużyna Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, trzecie – drużyna Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni. „Gryfici” ze Szczecina zajęli 11 miejsce, a „Bażanty” z Kętrzyna – 24.
Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Małgorzata Sakaluk wręczyła Komitetowi Organizacyjnemu Rajdu, natomiast Puchar Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG otrzymała drużyna Koła PTTK przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kaliszu.

do góry