Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kierowca miał niemal 4 promile alkoholu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kierowca miał niemal 4 promile alkoholu

Rafał Potocki
17.01.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał niemal 4 promile alkoholu. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy.

16 stycznia 2018 r., na jednej z dróg w gminie Krzeszyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli pojazd marki Daewoo Matiz, który poruszał się całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę 58-letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego. Kontrolujący funkcjonariusze od razu wyczuli woń alkoholu od kierującego samochodem. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, kierowca miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podróż kierowcy zakończyła się wizytą w KPP w Sulęcinie.

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy zauważyli zaparkowany przed lotniskiem, na środku jezdni, pojazd marki Ford Transit. Kierowca zostawił samochód pomimo obowiązującego w tym miejscu zakazu zatrzymywania i postoju. Po odnalezieniu kierowcy, 54-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, poproszono go o okazanie dokumentów pojazdu oraz przestawienie samochodu na parking. Okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a w trakcie rozmowy funkcjonariusz SG wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem, przeprowadzone przez wezwany patrol Policji, potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, kierowca miał ponad 0,7 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podróż kierowcy zakończyła się wizytą w KP w Poznaniu.

do góry