Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusz NoOSG odznaczony przez Ministra Sprawiedliwości brązowym medalem za zasługi dla służby penitencjarnej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz NoOSG odznaczony przez Ministra Sprawiedliwości brązowym medalem za zasługi dla służby penitencjarnej

Rafał Potocki
14.02.2018

12.02.2018 r. odbyły się w Poznaniu uroczyste obchody Święta Służby Więziennej, podczas których brązowym medalem za zasługi dla służby penitencjarnej odznaczono st.chor.szt. SG Tomasza Brudło z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy.

Stulecie istnienia więziennictwa zainaugurowano mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych - w tym Straży Granicznej oraz świata kultury i nauki. Obchodom towarzyszył ponadto występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie w Centrum Dydaktyczno – Kongresowym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nastąpiła ceremonia wręczenia awansów, odznaczeń państwowych i resortowych. W obecności Komendanta Placówki SG w Poznaniu – Ławicy ppłk SG Pawła Maziec, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu płk Marceli Sauermann odznaczył st.chor.szt. SG Tomasza Brudło, przyznanym przez Ministra Sprawiedliwości brązowym medalem za zasługi dla służby penitencjarnej, dziękując za wkład w przeszkolenie 114 funkcjonariuszy służby więziennej w latach 2014 – 2016 r.

Na bazie powstałego w 2008 r. i zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego - Regionalnego Ośrodka Szkolenia Operatorów Kontroli Bezpieczeństwa działającego przy Placówce SG w Poznaniu – Ławicy, w przeciągu 10 – lecia istnienia ośrodka przeszkolono w sumie 633 operatorów kontroli bezpieczeństwa w trakcie 139 kursów podstawowych i szkoleń specjalistycznych doskonalących (58 szkoleń podstawowych i 303 uczestników oraz 81 szkoleń doskonalących i 330 kursantów). W latach 2014 – 2016 w trakcie szkoleń z zakresu obsługi urządzeń rentgenowskich dedykowanych funkcjonariuszom SW przekazano wiedzę dotyczącą przepisów BHP oraz ochrony radiologicznej w związku z użytkowaniem urządzeń rentgenowskich a także zasad rutynowych sprawdzeń prześwietlarek.


 

do góry