Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Złożył wniosek o azyl i nielegalnie przekroczył granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Złożył wniosek o azyl i nielegalnie przekroczył granicę

Rafał Potocki
28.02.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali obywatela Indii, który posługiwał się unieważnioną kartą pobytu i nielegalnie wjechał oraz przebywał na terytorium naszego kraju.

Wczoraj, funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy, w pociągu relacji Berlin-Warszawa, przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Indii. 25-letni cudzoziemiec do kontroli okazał indyjski paszport oraz łotewską kartę pobytu. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że karta pobytu widnieje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracona. Po uzyskaniu informacji, że dokument należący do cudzoziemca został unieważniony, funkcjonariusze zatrzymali obywatela Indii. Przeprowadzone wobec zatrzymanego mężczyzny czynności wykazały, że obywatel Indii, złożył w Niemczech wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej i zamiast tam oczekiwać na decyzję, nielegalnie przekroczył granicę. Do czasu przekazania cudzoziemca stronie niemieckiej, mężczyzna przebywał będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

do góry