Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nie miał niemieckiego prawa jazdy tylko austriackie. Niestety podrobione. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nie miał niemieckiego prawa jazdy tylko austriackie. Niestety podrobione.

Joanna Konieczniak
26.03.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali w niedzielę obywatela Niemiec, który w trakcie kontroli okazał podrobione austriackie prawo jazdy. Mężczyzna jednak nie przyznał się do winy, czeka go teraz rozprawa sądowa.

W niedzielę 24 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali  kierowcę samochodu marki Opel jadącego w głąb Polski. 36-letni obywatel Niemiec w trakcie kontroli przedstawił swój dowód osobisty oraz austriackie prawo jazdy. Funkcjonariusze SG od razu zorientowali się, że okazany dokument jest podrobiony na wzór oryginalnego austriackiego prawa jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany za posługiwanie się podrobionym dokumentem jako autentycznym. W czasie przesłuchania powiedział, że udawał się na zakupy do Słubic a prawo jazdy otrzymał w prezencie od kolegi narodowości tureckiej. Mężczyznę za prowadzenie pojazdu bez uprawnień ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz wszczęto postępowanie przygotowawcze. Podejrzany nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

do góry