Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kierował autem pod wpływem marihuany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kierował autem pod wpływem marihuany

Joanna Konieczniak
29.07.2019

W sobotę 27 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na autostradzie A2 obywatela Litwy, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli samochód osobowy na litewskich numerach rejestracyjnych. W trakcie legitymowania okazało się, że kierowcą pojazdu jest 30-letni obywatel Litwy, który jak oświadczył wraca z Holandii do domu. W portfelu mężczyzna posiadał poza  dokumentami również marihuanę. Cudzoziemiec oświadczył, że znaleziony przy nim susz jest wyłącznie przeznaczona na jego własny użytek. Przeprowadzany test na obecność substancji narkotycznej potwierdził, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. Litwin został zatrzymany za posiadanie narkotyków oraz za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. 

Wczoraj cudzoziemiec został przekazany Policji ze Słubic, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara grzywny oraz do 3 lata pozbawienia wolności.

do góry