Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymani na lotnisku w Poznaniu-Ławicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani na lotnisku w Poznaniu-Ławicy

Joanna Konieczniak
12.08.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy zatrzymali w ten weekend czterech mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości.

W sobotę 10 sierpnia z Londynu- Stansted do Poznania przyleciał 34-letni Polak, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kaliszu w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego lub aresztu śledczego za paserstwo. Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Kolejny mężczyzna zatrzymany został przez funkcjonariuszy SG gdy przyleciał z Luton. W trakcie kontroli jego dokumentów okazało się, że poszukuje go Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego z uwagi na niezapłaconą karę grzywny nałożoną za prowadzenie pojazdów mechanicznych bez uprawnień. Mężczyzna od razu wpłacił wymaganą kwotę na konto poszukującego go sądu i został zwolniony.

Trzeci z poszukiwanych mężczyzn miał odlecieć w niedzielę na wakacje do Burgas. W trakcie kontroli jego dokumentów wyszło na jaw, że poszukiwany jest na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze w celu odbycia 10 dni zastępczej kary aresztu za nieuiszczoną grzywnę. Mężczyzna wpłacił wymaganą kwotę na wskazany rachunek bankowy, jednak do Bułgarii już nie poleciał.

Równie szybko ponad 1,4 tys. zł wpłacił na konto bankowe sądu 29-letni obywatel Ukrainy, który przyleciał z Kijowa. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim w celu zatrzymania i osadzenia w najbliższym zakładzie karnym gdzie miał spędzić 49 dni. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań osobę zatrzymano a następnie ustalono z jednostką prowadzącą poszukiwania, że mężczyzna może  uwolnić się od zastępczej kary pozbawienia wolności wpłacając 1470 zł na konto poszukującego go sądu. Po dokonaniu wpłaty mężczyzna został zwolniony.

do góry