Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Towar akcyzowy już w rękach Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Towar akcyzowy już w rękach Straży Granicznej

Joanna Konieczniak
09.10.2019

4140 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w Poznaniu funkcjonariusze Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Poznania.

8 października w Poznaniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którego wnętrzu ujawnili 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca pojazdu – mieszkaniec Poznania został zatrzymany. Funkcjonariusze SG udali się pod adres zamieszkania mężczyzny. Na miejscu, w garażu oraz w mieszkaniu należącymi do niego ujawnili kolejną, znaczną ilości papierosów -  2140 paczek, które nie posiadały znaków polskiej akcyzy skarbowej. Natomiast znaczna ich część  posiadała akcyzę białoruską. Łącznie zatrzymany mężczyzna był w posiadaniu 4140 paczek papierosów (82 800 sztuk) o wartości ponad 58 tys. złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego Polaka funkcjonariusze ujawnili marihuanę, za której posiadanie również poniesie konsekwencje.

Obecnie trwają czynności prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Poznania-Ławicy mające na celu pociągnięcie zatrzymanego mężczyzny do odpowiedzialności karnej.

do góry