Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Ukrył się pod kocem w trakcie przekraczania granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukrył się pod kocem w trakcie przekraczania granicy

Joanna Konieczniak
21.04.2020

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wczoraj ukrytego w busie mężczyznę, który w ten sposób chciał ominąć kontrole sanitarna i graniczną oraz cudzoziemki, która przebywała w Polsce nielegalnie.

Wczoraj w nocy, podczas tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, w rejonie byłego przejścia granicznego Gubin-Guben funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście skontrolowali samochód typu bus, którego kierowcą był 25-letni obywatel Polski. Podczas kontroli części ładunkowej pojazdu ujawniono ukrytego pod kocem 28-letniego obywatela Polski.

W trakcie rozpytania okazało się, iż mężczyzna ukrył się w części ładunkowej pojazdu w celu uniknięcia skierowania do obowiązkowej kwarantanny przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po przeprowadzeniu kontroli sanitarnej i sprawdzeniu temperatury ciała, kierowca i pasażer ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości po 500 zł. Pasażer skierowany został na obowiązkową kwarantannę.

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego poinformowani wczoraj przez Służbę Ochrony Kolei, o pobycie obywateli Wietnamu na dworcu w Kostrzynie nad Odrą przeprowadzili wobec niej kontrolę legalności pobytu. Funkcjonariusze ustalili, że 18-letnia cudzoziemka nie posiada przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Ustalono, również że na terenie Niemiec nie ma ona legalnego pobytu. Kobieta została zatrzymana. Wobec cudzoziemki wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w celu wydania wobec cudzoziemki decyzji zobowiązującej ją do wyjazdu z Polski.

do góry