Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wojtusiu, to dla Ciebie - funkcjonariusze NoOSG podjęli wyzwanie w GaszynChallenge# - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wojtusiu, to dla Ciebie - funkcjonariusze NoOSG podjęli wyzwanie w GaszynChallenge#

Joanna Konieczniak
26.06.2020

Akcja charytatywna #GaszynChallenge dotarła do Krosna Odrzańskiego. Polegająca na wykonaniu 10 pompek, wpłaceniu pieniędzy na zbiórkę i nominowanie kolejnych osób to charytatywna inicjatywa na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic. W akcję włączyli się także funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Komendy Oddziału jak i poszczególnych placówek.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zostali nominowani przez Policjantów z Krosna Odrzańskiego, a także przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego z Międzyrzecza. Kwota, jaką należało uzbierać w #GASZYNCHALLENGE była ogromna, ale dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o dobrym sercu udało się już zebrać potrzebne pieniądze.

Z uwagi na trwające licytacje i challenge, zbiórka będzie jeszcze aktywna do końca czerwca. Nadwyżka z zebranych środków zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie Wojtusia.   Funkcjonariusze NoOSG z Komendy Oddziału, jak i z poszczególnych placówek wykonali symbolicznie 10 pompek i tym samym wsparli akcję.

Wojtuś Howis z Galewic (województwo łódzkie) to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, który kosztuje 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Została ona zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna (pow. wieluński).

Do dalszej pomocy Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej nominował 5 Batalion Kresowy Saperów z Krosna Odrzańskiego, Lubuski i Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy.  

 

 

 

 

– Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a Jego Rodzicom życzmy wytrwałości i nieustępliwości w walce o synka!

Zbiórka tutaj

 

 

Placówka Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście

 

Placówka Straży Granicznej w Zgorzelcu

 

 

 

 

Placówka Straży Granicznej w Legnicy

 

 

 

 

Placówka Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim

 

 

Placówka Straży Granicznej w Jeleniej Górze

 

 

Placówka Straży Granicznej w Świecku

 

 

Placówka Straży Granicznej w Kaliszu

 

 

Placówka Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy

 

 

Placówka Straży Granicznej w Kłodzku

 

 

 

 

 

Zbiórka tutaj

 

 

do góry