Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kontrola służb w punkcie z nielegalnymi automatami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrola służb w punkcie z nielegalnymi automatami

Joanna Konieczniak
25.03.2021

Cztery nielegalne automaty do gier zatrzymali w Zielonej Górze funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej lubuskiej KAS. Podłączone i gotowe do gry urządzenia były identyczne, jak te umieszczane w kasynach. Zaskoczona kontrolą kobieta obsługująca punkt usiłowała zniszczyć zapiski o dotychczasowych wygranych.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej  wraz z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili na terenie Zielonej Góry wspólną kontrolę lokalu, w którym mogły być urządzane nielegalne gry hazardowe na automatach. W niewielkim pomieszczeniu znajdowały się 4 urządzenia podłączone i gotowe do rozpoczęcia gry.  Na urządzeniach tych przeprowadzone zostały tzw. gry kontrolne i na tej podstawie kontrolujący stwierdzili, że mają do czynienia z naruszeniem przepisów ustawy o grach hazardowych.

Jednak podczas kontroli kobieta, która zajmowała się obsługą punktu, usiłowała nie tylko zniszczyć odręczne zapiski dotyczące wypłacanych i wpłacanych sum pieniędzy, ale także twierdziła stanowczo, że jedyna jej rola w lokalu polega na sprzątaniu pomieszczenia.

Warto dodać, że podczas kontroli w podręcznej kosmetyczce, a podczas dalszego sprawdzania także w kanapie, funkcjonariusze znaleźli ponad 5 tysięcy złotych, co w sytuacji zabezpieczenia zapisków oraz braku wypłat wygranych przez same automaty jednoznacznie potwierdza przeznaczenie znalezionej gotówki.

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat trzech. Lubuski Urząd Celno-Skarbowy może też wymierzyć dodatkową karę administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od automatu.

do góry