Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej i Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej i Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp.

Joanna Konieczniak
24.05.2021

24 maja Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski i Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim Marlena Młynarczyk podpisali porozumienie o współpracy.

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej a VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodzieży, pielęgnowanie tradycji narodowych i formacji granicznych oraz wspólne organizowanie wydarzeń o charakterze edukacyjnym. W ramach współpracy funkcjonariusze Straży Granicznej będą udzielać merytorycznej i praktycznej pomocy w organizacji zajęć lekcyjnych, związanych z zagadnieniami służby granicznej. Uczniowie będą mieli w ten sposób możliwość bezpośredniego zapoznania się ze specyfiką służby w Straży Granicznej.