Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Polsko-niemiecki patrol odzyskał skradzione w Niemczech audi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Polsko-niemiecki patrol odzyskał skradzione w Niemczech audi

Joanna Konieczniak
06.08.2021

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali po pościgu skradzione w Niemczech audi warte 85 tysięcy złotych.

W czwartek tuż przed godziną 22:00 funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku  wytypowali w Słubicach do kontroli Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Patrol przystąpił do zatrzymania pojazdu włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący pojazdem nie zareagował na sygnały i znacznie przyspieszył. Podczas pościgu funkcjonariusze zweryfikowali w poszukiwawczych bazach danych numery rejestracyjne pojazdu i ustalili, że należą one do zupełnie innego pojazdu. Kierowca łamiąc przepisy drogowe usiłował zgubić patrol i wjechał ze znaczną prędkością do Kunowic. Tam porzucił audi i uciekł do pobliskiego lasu.

Pojazd został zabezpieczony. W jego bagażniku funkcjonariusze ujawnili oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Nawiązano kontakt z właścicielem pojazdu, który potwierdził kradzież auta spod jego domu w Berlinie.

Nadal trwają poszukiwania sprawcy kradzieży. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

do góry