Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Interwencja na pokładzie samolotu lecącego z Dortmundu - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Interwencja na pokładzie samolotu lecącego z Dortmundu

Joanna Konieczniak
20.08.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach interweniowali na pokładzie samolotu wobec pasażera, który nie stosował się do poleceń kapitana.

W czwartek 18 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Dortmundu do Wrocławia wobec pasażera, który nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom.

Lecąc samolotem z Dortmundu 28-letni pasażer pomimo wielokrotnego upominania, nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego. Dodatkowo mężczyzna na pokładzie samolotu palił papierosy. 

Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer w asyście funkcjonariuszy został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych. Z uwagi na to, iż pod opieką funkcjonariuszy Straży Granicznej 28-latek był bardzo spokojny, nie trzeba było stosować wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna za swoje zachowanie na pokładzie samolotu ukarany został mandatem karnym.

do góry