Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymani za nielegalną pracę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani za nielegalną pracę

Joanna Konieczniak
24.08.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali troje obywateli Ukrainy, którzy pracowali w Polsce nielegalnie.

W poniedziałek 23 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego wylegitymowali na terenie powiaty sulęcińskiego 3 obywateli Ukrainy. Cudzoziemców – 2 kobiety w wieku 24 i 54 lat oraz 20-letniego mężczyznę zastano w trakcie wykonywania pracy na rzecz jednej z lubuskich firm.

Przeprowadzona przez funkcjonariuszy SG kontrola zatrudnienia cudzoziemców wykazała, że  Ukraińcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pracy na rzecz powierzającego im pracę podmiotu.

Z uwagi na to obywatele Ukrainy zostali zatrzymani. Komendant PSG w Gorzowie Wielkopolskim wydał cudzoziemcom decyzje o cofnięciu wiz z prawem do pracy, które posiadali, a także zobowiązał ich do wyjazdu z Polski.

Dodatkowo cudzoziemcy usłyszeli zarzuty wyłudzenia w polskim przedstawicielstwie dyplomatycznym wiz z prawem do pracy. Przyznali się do zarzucanego czynu i każdy z nich dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1000 zł.

Dodatkowo funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli kontrolę w firmie, która niegodnie z prawem powierzyła cudzoziemcom wykonywanie pracy. Nierzetelnemu pracodawcy grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych.

 

do góry