Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Polsko-niemiecki patrol odzyskał skradzionego w Niemczech kampera - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Polsko-niemiecki patrol odzyskał skradzionego w Niemczech kampera

Joanna Konieczniak
14.10.2021

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali po pościgu skradzionego w Niemczech kampera wartego 250 tysięcy złotych.

W czwartek tuż po północy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku  wytypowali do kontroli, na jednej z dróg powiatu słubickiego, białego kampera. Patrol przystąpił do zatrzymania pojazdu włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący pojazdem nie zareagował na sygnały i znacznie przyspieszył. Podczas pościgu funkcjonariusze zweryfikowali w poszukiwawczych bazach danych numery rejestracyjne pojazdu i ustalili, że należą one do zupełnie innego pojazdu. Kierowca pojazdu kontynuował ucieczkę drogą w kierunku Sulęcina. Następnie porzucił pojazd i uciekł do pobliskiego lasu.

Pojazd o wartości 250 tysięcy złotych został zabezpieczony. W trakcie dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili, że kaper został skradziony na terytorium Niemiec.

Nadal trwają poszukiwania sprawcy kradzieży. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

do góry