Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej W Świecku odzyskano motocykle skradzione kilka godzin wcześniej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

W Świecku odzyskano motocykle skradzione kilka godzin wcześniej

Joanna Konieczniak
01.12.2021

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali dwa kradzione motocykle warte 38 tysięcy złotych. Było to możliwie dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy Straży Granicznej.

We wtorek około godziny 6:00, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zostali poinformowani o pościgu prowadzonym przez niemiecką policję. Niemieccy funkcjonariusze ścigali busa, który nie zatrzymał się do kontroli. Polsko-niemiecki patrol natychmiast włączył się w działania i pojechał za uciekającym busem. Kierowca pojazdu po przekroczeniu granicy i wjechaniu do Polski gwałtownie zatrzymał auto, wyskoczył z pojazdu i uciekł w pobliskie zarośla.

W rejon ucieczki skierowano dodatkowy patrol z PSG w Świecku oraz poinformowano KPP w Słubicach. Patrol sprawdził pobliską okolicę, jednak kierowcy nie udało się zatrzymać.

Funkcjonariusze SG ze Świecka zabezpieczyli porzucony pojazd, wewnątrz którego ujawnili dwa motocykle.

Na podstawie dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze SG ustalili, że oba motocykle zostały skradzione kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec.

Dalsze postępowanie w sprawie skradzionych motocykli marki KTM oraz KAWASAKI NINJA o łącznej wartości 38 tysięcy złotych prowadzić będzie słubicka policja.

W dalszym ciągu prowadzone są działania mające na celu zatrzymanie kierowcy.

 

 

  • Odzyskane motocykle skradzione kilka godzin wcześniej Odzyskane motocykle skradzione kilka godzin wcześniej
    Odzyskane motocykle skradzione kilka godzin wcześniej
  • swiecko-motory_3
    swiecko-motory_3
  • Odzyskane motocykle skradzione kilka godzin wcześniej Odzyskane motocykle skradzione kilka godzin wcześniej
    Odzyskane motocykle skradzione kilka godzin wcześniej
do góry