Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podawał się za dyplomatę, by przemycać papierosy z Ukrainy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podawał się za dyplomatę, by przemycać papierosy z Ukrainy

Joanna Konieczniak
01.12.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali Czecha, który poszukiwany był na podstawie listu gończego. Podając się za dyplomatę szmuglował papierosy z Ukrainy.

We wtorek 30 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali do kontroli auto osobowe na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 41-letni obywatel Czech. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że jest on poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Chełmie w celu odbycia 50 dni zastępczej kary pozbawienia wolności nałożonej w zamian za niezapłaconą karę grzywny w wysokości 16 tysięcy złotych.

41-latek miał możliwość uregulowania zaległej kary grzywny, skorzystał z tej możliwości i został zwolniony. Tak wysoka kara grzywny nałożona została na niego za przemyt papierosów z Ukrainy. Obywatel Czech wraz z kolegą podszywali się pod przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i podawali  za dyplomatów. W ten sposób usiłowali uniknąć kontroli granicznej i celnej.

do góry