Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwany Polak zatrzymany dzięki Straży Granicznej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany Polak zatrzymany dzięki Straży Granicznej

Joanna Konieczniak
10.05.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiej Ławicy zatrzymali poszukiwanego od 5 lat Polaka. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 3 lat i 7 miesięcy.

W poniedziałek 9 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Poznaniu-Ławicy wylegitymowali jednego z pasażerów samolotu, który przyleciał z Amsterdamu. 40-letni mieszkaniec Warmii i Mazur, jak się okazało, został wydalony z Holandii. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili podczas kontroli jego dokumentów, że 40 latek od 5 lat poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Wojskowy Sąd Garnizonowy.

Polak za wywieranie wpływu na czynności urzędowe organu lub funkcjonariusza, znieważenie funkcjonariusza, posługiwanie się sfałszowanym bądź podrobionym dokumentem jako autentycznym, oszustwa, kradzieże i kradzieże z włamaniem, a także przestępstwa narkotykowe kolejne 3 lata i 7 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań 40-latek przekazany został do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

do góry