Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna zatrzymała 10 cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała 10 cudzoziemców

Joanna Konieczniak
01.12.2022

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali 10 cudzoziemców, którzy usiłowali wbrew obowiązującym przepisom przekroczyć granicę by dostać się do Niemiec. Tylko jeden z nich posiadał paszport, kolejnych dziewięciu cudzoziemców nie posiadało przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.

W środę 30 listopada polsko-niemiecki patrol na jednym z parkingów przy autostradzie A2 skontrolował pasażerów dwóch pojazdów osobowych. Funkcjonariusze wylegitymowali 10 cudzoziemców. Obcokrajowcy twierdzili, że jadą do Niemiec. Okazało się także, że Audi A6 i Audi A4 pochodzą z wypożyczalni aut i wykorzystane zostały przez kierowców w celu popełnienia przestępstwa. Ponadto kierowcy wcześniej opuścili pojazdy pozostawiając cudzoziemców samych sobie na parkingu.

10 migrantów zostało zatrzymanych za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami oraz za brak dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w Polsce. Wśród zatrzymanych był tylko jeden, który posiadał syryjski paszport, natomiast 7 kolejnych podawało się za obywateli Afganistanu, dwóch kolejnych za obywateli Syrii, natomiast podróżujący w bagażniku cudzoziemiec twierdzi, że pochodzi z Tadżykistanu.

Z zatrzymanymi cudzoziemcami prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumacza. Ustalane są prawdziwie dane cudzoziemców, ich obywatelstwa oraz miejsce i okoliczności przekroczenia zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

 

  • Straż Graniczna zatrzymała 10 cudzoziemców Straż Graniczna zatrzymała 10 cudzoziemców
    Straż Graniczna zatrzymała 10 cudzoziemców
do góry