Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Lubuskie: Auto pełne migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Lubuskie: Auto pełne migrantów

Paweł Biskupik
22.05.2023

Funkcjonariusze Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali jedenastu nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Wpadli podczas policyjnej kontroli drogowej.

W niedzielę 20 maja funkcjonariusze SG z placówki w Zielonej Górze-Babimoście przyjęli od krośnieńskich policjantów jedenastu cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Przekazani obcokrajowcy zostali skontrolowani przez policjantów na jednej z dróg powiatu krośnieńskiego. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że dziesięciu zatrzymanych cudzoziemców w wieku od 17 do 33 lat, to obywatele Syrii. Wraz z nimi podróżował 23-letni Irakijczyk. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju, wszystkich cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Dziewięciu Syryjczykom, do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, zdeponowano paszporty oraz zobowiązano ich do zgłaszania się do siedziby Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście w ustalonych terminach. Natomiast jedyny w grupie 17-letni Syryjczyk trafił do placówki opiekuńczo wychowawczej. Z kolei 23-letni obywatel Iraku, decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Obcokrajowcy podróżowali w kierunku Niemiec samochodem osobowym marki Chrysler Voyager na polskich tablicach rejestracyjnych wraz z obywatelem Ukrainy, w stosunku do którego dalsze czynności prowadzą krośnieńscy policjanci. Kierowca pojazdu usłyszał już zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu wbrew przepisom granicy we współdziałaniu z innymi osobami. W chwili obecnej wobec obywatela Ukrainy policjanci prowadzą dalsze czynności z udziałem tłumacza.

  • Zatrzymani cudzoziemcy Zatrzymani cudzoziemcy
    Zatrzymani cudzoziemcy
  • Zatrzymani cudzoziemcy Zatrzymani cudzoziemcy
    Zatrzymani cudzoziemcy
do góry