Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Z wizytą u uczniów z Górzyna - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Z wizytą u uczniów z Górzyna

29.03.2011

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odwiedzili 25 marca uczniów szkoły podstawowej w Górzynie.Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zadań i codziennej służby strażników granicznych. Dodatkowo przewodnicy psów służbowych zaprezentowali elementy tresury i umiejętności czworonożnych funkcjonariuszy wyszkolonych do wyszukiwania substancji narkotycznych, broni i materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odwiedzili 25 marca uczniów szkoły podstawowej w Górzynie.
Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zadań i codziennej służby strażników granicznych. Dodatkowo przewodnicy psów służbowych zaprezentowali elementy tresury i umiejętności czworonożnych funkcjonariuszy wyszkolonych do wyszukiwania substancji narkotycznych, broni i materiałów wybuchowych.
Ważnym celem edukacyjnym było również przypomnienie i przećwiczenie bezpiecznych postaw w kontakcie człowieka z agresywnym i nieznanym psem. Jak wszędzie, tak i w Górzynie, dzieci chętnie uczyły się postawy żółwika, która daje maksymalną ochronę podczas ewentualnego ataku psa.
Podczas spotkania przeprowadzono mini konkurs wiedzy o straży granicznej, a na pamiątkę wręczono uczniom drobne graniczne gadżety.


do góry