Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Projekt dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Projekt dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy

02.03.2012

W dniu 02.03.2012 r. w Polsko - Niemieckim Centrum Współpracy z siedzibą w Świecku dokonano uroczystego otwarcia projektu szkoleniowego dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy. Uczestnictwo w projekcie możliwe było dzięki złożeniu wniosku o projekt szkoleniowy w Euroregionie ''Pro Europa Viadrina'', a następnie podpisanie deklaracji partnerstwa przez Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim oraz Kierownika Referatu 41 Prezydium Policji Federalnej w Poczdamie. W okresie od marca do listopada 2012 roku planowane jest przeprowadzenie dwóch równoległych kursów, podstawowy kurs języka niemieckiego dla polskich funkcjonariuszy oraz podstawowy kurs języka polskiego dla niemieckich funkcjonariuszy. Ponadto w ramach projektu przewidziane są seminaria w prawa karnego, które mają na celu rozwinięcie kompetencji merytorycznych i specjalistycznych funkcjonariuszy, jak również przekazanie charakterystycznej dla obu państw wiedzy z zakresu prawa karnego.

W dniu 02.03.2012 r. w Polsko - Niemieckim Centrum Współpracy z siedzibą w Świecku dokonano uroczystego otwarcia projektu szkoleniowego dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy. Uczestnictwo w projekcie możliwe było dzięki złożeniu wniosku o projekt szkoleniowy w Euroregionie ''Pro Europa Viadrina'', a następnie podpisanie deklaracji partnerstwa przez Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim oraz Kierownika Referatu 41 Prezydium Policji Federalnej w Poczdamie.

W okresie od marca do listopada 2012 roku planowane jest przeprowadzenie dwóch równoległych kursów, podstawowy kurs języka niemieckiego dla polskich funkcjonariuszy oraz podstawowy kurs języka polskiego dla niemieckich funkcjonariuszy. Ponadto w ramach projektu przewidziane są seminaria w prawa karnego, które mają na celu rozwinięcie kompetencji merytorycznych i specjalistycznych funkcjonariuszy, jak również przekazanie charakterystycznej dla obu państw wiedzy z zakresu prawa karnego.
do góry