Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Festyn sportowy w Gubinie - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Festyn sportowy w Gubinie

22.10.2012

18 października 2012 r. w Gubinie w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych zorganizowany został Euroregionalny Festyn Sportowy Niepełnosprawnych w Gubinie. Celem spotkania była integracja dzieci i młodzieży ze szkół po obu strony granicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie polskich i niemieckich szkół specjalnych. Uczestnicząc w wielu konkurencjach sprawnościowych i zabawach ruchowych dzieci miały okazję do wzajemnej sportowej rywalizacji, zawierając przy tym nowe znajomości.

18 października 2012 r. w Gubinie w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych zorganizowany został Euroregionalny Festyn Sportowy Niepełnosprawnych w Gubinie. Celem spotkania była integracja dzieci i młodzieży ze szkół po obu strony granicy.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie polskich i niemieckich szkół specjalnych. Uczestnicząc w wielu konkurencjach sprawnościowych i zabawach ruchowych dzieci miały okazję do wzajemnej sportowej rywalizacji, zawierając przy tym nowe znajomości.


Jedną z atrakcji był pokaz tresury psa służbowego oraz przedstawienie dzieciom postaw bezpiecznych w kontakcie z obcym psem. Wyróżnione za aktywność dzieci zostały obdarowane upominkami promującymi działalność SG.

do góry