Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wspólne ćwiczenia - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Wspólne ćwiczenia

28.06.2013

W dniach 25-26 czerwca 2013 roku odbyły się ćwiczenia kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy projektu pilotażowego „Wspólnych placówek” z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz Inspekcji BPOLI Ludwigsdorf. Ćwiczenia podzielone były na dwa etapy. W pierwszym dniu przedsięwzięcia obie strony zostały zapoznane z podstawami prawnymi na bazie których realizują swoje czynności służbowe. W drugiej części praktycznej, elementem treningu było zorganizowanie realnych działań na międzynarodowej drodze A4 oraz na terenie miasta Gorlitz i Zgorzelca podczas, których kierownicy zmian mieli za zadanie doskonalić umiejętności w zakresie dowodzenia wspólnymi grupami patrolowymi, które realizowały przygotowane wcześniej przez wykładowców z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz z Centrum Doskonalenia Zawodowego BPol w Neustrelitz scenki sytuacyjne. Działanie patroli w terenie relacjonowane było na żywo z powietrza i w terenie przy użyciu kamer zainstalowanych w niemieckim śmigłowcu i za pomocą wozu transmisyjnego. Celem ćwiczeń było nie tylko nabycie pewności w działaniu, trenowania stabilnej komunikacji, ale także prawidłowego zachowania się funkcjonariuszy na wspólnej służbie i na wspólnych terenach przygranicznych.

W dniach 25-26 czerwca 2013 roku odbyły się ćwiczenia kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy projektu pilotażowego „Wspólnych placówek” z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz Inspekcji BPOLI Ludwigsdorf. Ćwiczenia podzielone były na dwa etapy. W pierwszym dniu przedsięwzięcia obie strony zostały zapoznane z podstawami prawnymi na bazie których realizują swoje czynności służbowe.

W drugiej części praktycznej, elementem treningu było zorganizowanie realnych działań na międzynarodowej drodze A4 oraz na terenie miasta Gorlitz i Zgorzelca podczas, których kierownicy zmian mieli za zadanie doskonalić umiejętności w zakresie dowodzenia wspólnymi grupami patrolowymi, które realizowały przygotowane wcześniej przez wykładowców z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz z Centrum Doskonalenia Zawodowego BPol w Neustrelitz scenki sytuacyjne. Działanie patroli w terenie relacjonowane było na żywo z powietrza i w terenie przy użyciu kamer zainstalowanych w niemieckim śmigłowcu i za pomocą wozu transmisyjnego.

Celem ćwiczeń było nie tylko nabycie pewności w działaniu, trenowania stabilnej komunikacji, ale także prawidłowego zachowania się funkcjonariuszy na wspólnej służbie i na wspólnych terenach przygranicznych.do góry