Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Warsztaty TTI w Międzyrzeczu - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Warsztaty TTI w Międzyrzeczu

19.09.2013

W dniach 07-08 września 2013 odbyły się w Międzyrzeczu WARSZTATY METODYCZNO-SZKOLENIOWE TAKTYKI i TECHNIKI INTERWENCJI. Organizatorem instytucjonalnym był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Międzyrzeczu, jednak inicjatywą zorganizowania warsztatów oraz wdrożeniem ich w życie wykazali się funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, chor. SG Bogdan Walczak oraz st. chor. sztab. Sławomir Piesiak. Warsztaty odbyły się w hali widowiskowo-sportowej oraz pływalni „Kasztelanka” w Międzyrzeckim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Adresatami zajęć byli żołnierze Wojska Polskiego i funkcjonariusze służb mundurowych, pełniący służbę wszędzie tam, gdzie możliwe jest naruszenie porządku publicznego, stosowanie środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej.

W dniach 07-08 września 2013 odbyły się w Międzyrzeczu WARSZTATY METODYCZNO-SZKOLENIOWE TAKTYKI i TECHNIKI INTERWENCJI. Organizatorem instytucjonalnym był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Międzyrzeczu, jednak inicjatywą zorganizowania warsztatów oraz wdrożeniem ich w życie wykazali się funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, chor. SG Bogdan Walczak oraz st. chor. sztab. Sławomir Piesiak.

Warsztaty odbyły się w hali widowiskowo-sportowej oraz pływalni „Kasztelanka” w Międzyrzeckim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Adresatami zajęć byli żołnierze Wojska Polskiego i funkcjonariusze służb mundurowych, pełniący służbę wszędzie tam, gdzie możliwe jest naruszenie porządku publicznego, stosowanie środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej.

W warsztatach udział wzięli żołnierze Wojska Polskiego z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, funkcjonariusze Służby Więziennej z AŚ w Międzyrzeczu i ZK w Krzywańcu, funkcjonariusze Policji, Straży Leśnej oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Szczecinie oraz OSS SG w Lubaniu. Dodatkowo na warsztaty zostali zaproszeni uczniowie nowo powstałej klasy mundurowej z Zespołu Szkół Budowlanych w Międzyrzeczu.

Warsztaty Metodyczno-Szkoleniowe TTI dla wszystkich służb mundurowych były pierwszą taką inicjatywą zorganizowaną na terenie województwa lubuskiego.do góry