Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wizyta w Nadbużańskim Oddziale SG - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Wizyta w Nadbużańskim Oddziale SG

20.09.2013

Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Kamiński gościł wraz z delegacją kierownictwa Policji Federalnej Niemiec z Bad Bramstedt oraz z Berlina w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w dniach od 18 do 20 września br. W ramach wizyty studyjnej delegacja zapoznała się ze strukturą i specyfiką służby w Placówkach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu, Białej Podlaskiej oraz Janowie Podlaskim. Delegacji, której przewodniczyli Prezydenci Joachim Franklin i Thomas Striethörster, towarzyszyli z ramienia Straży Granicznej: gen. bryg. SG Jarosław Frączyk – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z zastępcą płk SG Jackiem Gartmanem oraz płk SG Andrzej Kamiński – Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG. Celem wizyty było zapoznanie się z modelem i zasadami kontroli ruchu granicznego i ochrony granicy zewnętrznej UE. Goście mieli okazję zobaczyć jak w praktyce wygląda ochrona granicy oraz odprawa podróżnych w przejściu granicznym. Zaprezentowany został również sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Kamiński gościł wraz z delegacją kierownictwa Policji Federalnej Niemiec z Bad Bramstedt oraz z Berlina w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w dniach od 18 do 20 września br.

W ramach wizyty studyjnej delegacja zapoznała się ze strukturą i specyfiką służby w Placówkach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu, Białej Podlaskiej oraz Janowie Podlaskim.

Delegacji, której przewodniczyli Prezydenci Joachim Franklin i Thomas Striethörster, towarzyszyli z ramienia Straży Granicznej: gen. bryg. SG Jarosław Frączyk – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z zastępcą płk SG Jackiem Gartmanem oraz płk SG Andrzej Kamiński – Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Celem wizyty było zapoznanie się z modelem i zasadami kontroli ruchu granicznego i ochrony granicy zewnętrznej UE. Goście mieli okazję zobaczyć jak w praktyce wygląda ochrona granicy oraz odprawa podróżnych w przejściu granicznym. Zaprezentowany został również sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.na podstawie informacji z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej autor: st.chor. SG Dariusz Sienicki

do góry