Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zmiany na stanowiskach komendantów placówek NoOSG - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Zmiany na stanowiskach komendantów placówek NoOSG

01.10.2013

Placówki Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy, w Szczecinie, w Kostrzynie nad Odrą i w Zielonej Górze - Babimościę od dziś mają nowych Komendantów. Od 1 października 2013 roku służbę na stanowisku Komendanta w Poznaniu pełni ppłk SG Jerzy Grzymski, dotychczasowy Komendant Placówki Straży Granicznej w Szczecinie - Goleniowie. Tego samego dnia stanowisko Komendanta w Kostrzynie nad Odrą objął mjr SG Dariusz Kalczyński, który do wczoraj pełnił obowiązki Komendanta Placówki w Szczecinie - Porcie. Natomiast w Zielonej Górze Komendantem został dotychczasowy Naczelnik Wydziału Koordynacji Działań mjr SG Dariusz Michalski.W związku ze zmianami restrukturyzacyjnymi związanymi z likwidacją tzw. szczecińskich placówek Komendantem nowej Placówki Straży Granicznej w Szczecinie został płk SG Maciej Jędrzejowski. Wraz ze zniesieniem "starej" PSG w Szczecinie z dniem 30 września 2013r. odszedł na zasłużoną emeryturę jej Komendant ppłk SG Zbigniew Włodarczyk. To wzorowy funkcjonariusz, wielokrotnie odznaczany za zasługi w służbie. Każdy z nich ma doświadczenie w zarządzaniu placówką. W miarę możliwości nowych komendantów wprowadzał Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Kamiński bądź jego zastępca ppłk SG Tomasz Michalski.

Placówki Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy, w Szczecinie, w Kostrzynie nad Odrą i w Zielonej Górze - Babimościę od dziś mają nowych Komendantów.

Od 1 października 2013 roku służbę na stanowisku Komendanta w Poznaniu pełni ppłk SG Jerzy Grzymski, dotychczasowy Komendant Placówki Straży Granicznej w Szczecinie - Goleniowie. Tego samego dnia stanowisko Komendanta w Kostrzynie nad Odrą objął mjr SG Dariusz Kalczyński, który do wczoraj pełnił obowiązki Komendanta Placówki w Szczecinie - Porcie. Natomiast w Zielonej Górze Komendantem został dotychczasowy Naczelnik Wydziału Koordynacji Działań mjr SG Dariusz Michalski.

W związku ze zmianami restrukturyzacyjnymi związanymi z likwidacją tzw. szczecińskich placówek Komendantem nowej Placówki Straży Granicznej w Szczecinie został płk SG Maciej Jędrzejowski. Wraz ze zniesieniem "starej" PSG w Szczecinie z dniem 30 września 2013r. odszedł na zasłużoną emeryturę jej Komendant ppłk SG Zbigniew Włodarczyk. To wzorowy funkcjonariusz, wielokrotnie odznaczany za zasługi w służbie.

Każdy z nich ma doświadczenie w zarządzaniu placówką. W miarę możliwości nowych komendantów wprowadzał Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Kamiński bądź jego zastępca ppłk SG Tomasz Michalski.Przy okazji uroczystości przekazania Placówki Straży Granicznej w Szczecinie, na ręce płk SG Andrzeja Kamińskiego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG wręczony został Medal PTTK "Za pomoc i współpracę" przyznany Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału SG przez Zarząd Główny PTTK na wniosek Zarządu Koła PTTK nr 39 przy Placówce SG w Szczecinie. Medal jest najwyższym wyróżnieniem nadawanym instytucjom w podziękowaniu za pomoc i współpracę w organizacji turystyki i krajoznawstwa. Medal został wręczony w imieniu Zarządu Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK im Stefana Kaczmarka przez mjr. SG Artura Ochała, Prezesa Komisji Rewizyjnej ROS PTTK w Szczecinie.
do góry