Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze NoOSG w XX Finale WOŚP - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Funkcjonariusze NoOSG w XX Finale WOŚP

09.01.2012

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej brali udział w XX finale WOŚP, wspierając akcję Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Punkty, w których funkcjonariusze NoOSG prezentowali sprzęt służbowy oraz wręczali materiały promocyjne i pamiątkowe Straży Granicznej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i dorośli z uśmiechem przymierzali kamizelki kuloodporne, stawiali symboliczne odciski palców i przyglądali się działaniu przenośnych sprzętów, dzięki którym możemy wykonywać swoje zadania. W kilku miastach na prośbę Policji funkcjonariusze NoOSG współuczestniczyli w zabezpieczaniu miejsc finałów. Aby pośrednio finansowo wesprzeć cel XX finału WOŚP Nadodrzański Oddział Straży Granicznej wystawił do licytacji kilka cennych przedmiotów związanych ze Strażą Graniczną, a ponadto możliwość skorzystania z rejsu łodzią patrolową Straży Granicznej pływającą po szczecińskim porcie oraz zostania obserwatorem – uczestnikiem szkolenia funkcjonariuszy z Sekcji Realizacji WTO NoOSG.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej brali udział w XX finale WOŚP, wspierając akcję Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Punkty, w których funkcjonariusze NoOSG prezentowali sprzęt służbowy oraz wręczali materiały promocyjne i pamiątkowe Straży Granicznej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i dorośli z uśmiechem przymierzali kamizelki kuloodporne, stawiali symboliczne odciski palców i przyglądali się działaniu przenośnych sprzętów, dzięki którym możemy wykonywać swoje zadania. W kilku miastach na prośbę Policji funkcjonariusze NoOSG współuczestniczyli w zabezpieczaniu miejsc finałów.

Aby pośrednio finansowo wesprzeć cel XX finału WOŚP Nadodrzański Oddział Straży Granicznej wystawił do licytacji kilka cennych przedmiotów związanych ze Strażą Graniczną, a ponadto możliwość skorzystania z rejsu łodzią patrolową Straży Granicznej pływającą po szczecińskim porcie oraz zostania obserwatorem – uczestnikiem szkolenia funkcjonariuszy z Sekcji Realizacji WTO NoOSG.


W centrum Zielonej Góry funkcjonariusze z Placówki w Zielonej Górze - Babimoście zaprezentowali sprzęt do użytku służbowego, rozdawali kolorowanki i inne materiały informacyjno-promocyjne. Na scenie zielonogórskiego XX Finału WOŚP wylicytowano za kwotę 550 zł zestaw, w którym główną atrakcję było zaproszenie dla dwóch osób do uczestnictwa w szkoleniu funkcjonariuszy "pododdziału antyterrorystycznego"

W Żarach impreza rozpoczęła się rekreacyjnym marszobiegiem rodzinnym pod nazwą „Policz się z cukrzycą”, którego to oficjalny start rozpoczął Burmistrz Miasta Żary. „Stoisko” funkcjonariuszy PSG Olszyna cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności żarskiej, w tym m.in.: dzieci, młodzieży i ich rodziców, która co roku uczestniczy w finałach WOŚP w Żarach.

Funkcjonariusze przekazali do żarskiego sztabu WOŚP dwa zaproszenia na dzień otwarty do Palcówki SG w Olszynie oraz pamiątkowy grawerton XX finału WOŚP logo NoOSG, do sztabu w Goleniowie również na licytację trafiły dwa zaproszenia na dzień otwarty do PSG w Szczecinie - Goleniowie.

Funkcjonariusze z Placówki w Kostrzynie n. Odrą wspólnie z Policją zabezpieczali uliczny bieg pt. Policz się z cukrzycą. W miejscu organizowania Finału tj. na boisku szkolnym Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą zorganizowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w służbie, dzieciom rozdawane były broszurki do kolorowania o tematyce przedstawiającej specyfikę służby w SG.

Szczecińscy funkcjonariusze SG tym razem zorganizowali swój punkt przy sztabie CHR GALAXY Szczecin oraz sztabie w Bezrzeczu, w których to zaprezentowali wybrany sprzęt wykorzystywany przez naszą formację w codziennej służbie. Natomiast dzięki wystawieniu do licytacji kilku pamiątkowych przedmiotów związanych z SG  pośrednio finansowo wsparli cel XX finału WOŚP. Kwota wszystkich zlicytowanych przedmiotów wyniosła 1670 zł. Dla najmłodszych przeprowadzili kilka konkursów związanych z celnością, szybkością i wiedzą o SG. Zwycięscy konkursów otrzymali książki natomiast zdobywcy pozostałych zaszczytnych miejsc drobne nagrody pocieszenia.

do góry