Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Polsko - niemieckie spotkanie Komendantów i Dyrektorów - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Polsko - niemieckie spotkanie Komendantów i Dyrektorów

26.04.2013

26 kwietnia br. w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się polsko - niemiecka narada robocza Komendantów Nadodrzańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Prezydentów Dyrekcji Policji Federalnej z Berlina, Pirny i Bad Bramstedt. Na spotkaniu obecni byli kontradm. SG Piotr Stocki - Komendant MOSG, płk SG Andrzej Kamiński - p.o. Komendanta NoOSG wraz z zastępcą ppłk SG Tomaszem Michalskim, Thomas Striethoerster - Prezydent Dyrekcji BPol w Berlinie wraz z zastępcą Panem Peterem Michaelem Kessow, Detlef Fritsch - Prezydent Dyrekcji BPol w Pirnie, Joachim Franklin - Prezydent Dyrekcji BPol w Bad Bramstedt oraz współpracownicy Dyrektorów z poszczególnych Dyrekcji. Spotkanie miało na celu omówienie planu obustronnej współpracy na rok 2013, który został uzgodniony i przygotowany przez przedstawicieli wspomnianych Oddziałów SG i Dyrekcji BPol dzień wcześniej w Polsko - Niemieckim Centrum Współpracy. Po zatwierdzeniu przez szefów służb plan ten będzie realizowany po obu stronach granicy państwowej. W planie na rok bieżący zawarto szereg przedsięwzięć, związanych ze szkoleniem funkcjonariuszy – uczestników pilotażowego projektu wspólnych polsko–niemieckich placówek w Świecku i Ludwigsdorfie.

26 kwietnia br. w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się polsko - niemiecka narada robocza Komendantów Nadodrzańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Prezydentów Dyrekcji Policji Federalnej z Berlina, Pirny i Bad Bramstedt. Na spotkaniu obecni byli kontradm. SG Piotr Stocki - Komendant MOSG, płk SG Andrzej Kamiński - p.o. Komendanta NoOSG wraz z zastępcą ppłk SG Tomaszem Michalskim, Thomas Striethoerster - Prezydent Dyrekcji BPol w Berlinie wraz z zastępcą Panem Peterem Michaelem Kessow, Detlef Fritsch - Prezydent Dyrekcji BPol w Pirnie, Joachim Franklin - Prezydent Dyrekcji BPol w Bad Bramstedt oraz współpracownicy Dyrektorów z poszczególnych Dyrekcji.

Spotkanie miało na celu omówienie planu obustronnej współpracy na rok 2013, który został uzgodniony i przygotowany przez przedstawicieli wspomnianych Oddziałów SG i Dyrekcji BPol dzień wcześniej w Polsko - Niemieckim Centrum Współpracy. Po zatwierdzeniu przez szefów służb plan ten będzie realizowany po obu stronach granicy państwowej. W planie na rok bieżący zawarto szereg przedsięwzięć, związanych ze szkoleniem funkcjonariuszy – uczestników pilotażowego projektu wspólnych polsko–niemieckich placówek w Świecku i Ludwigsdorfie.

Podczas spotkania Komendantów i Dyrektorów poruszono również kwestie reorganizacji Straży Granicznej i wspólnego wykonywania zadań w nowych strukturach. Tematem spotkania było również funkcjonowanie Wspólnych Polsko - Niemieckich Placówek w ramach pilotażowego projektu po ewaluacji. Omówiono także zagadnienie wzrastającej nielegalnej migracji obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej przez wspólną polsko - niemiecką granicę.


do góry