Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej płk SG Andrzej Kamiński mianowany na stanowisko Komendanta NoOSG - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

płk SG Andrzej Kamiński mianowany na stanowisko Komendanta NoOSG

06.05.2013

Z dniem 7 maja 2013r. płk SG Andrzej Kamiński obejmie stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Na podstawie Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych 6 maja na odprawie kadry kierowniczej w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendant Główny Straży Granicznej gen.bryg. SG Dominik Tracz ogłosił mianowanie dotychczas pełniącego obowiązki Komendanta NoOSG płk SG Andrzeja Kamińskiego na to stanowisko. W dalszej części odprawę poświęcono tematom reorganizacji Straży Granicznej, bieżącym sprawom służbowym oraz podsumowaniu wyników uzyskanych w ciągu minionych 4 miesięcy przez funkcjonariuszy NoOSG.

Z dniem 7 maja 2013r. płk SG Andrzej Kamiński obejmie stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na podstawie Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych 6 maja na odprawie kadry kierowniczej w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendant Główny Straży Granicznej gen.bryg. SG Dominik Tracz ogłosił mianowanie dotychczas pełniącego obowiązki Komendanta NoOSG płk SG Andrzeja Kamińskiego na to stanowisko.

W dalszej części odprawę poświęcono tematom reorganizacji Straży Granicznej, bieżącym sprawom służbowym oraz podsumowaniu wyników uzyskanych w ciągu minionych 4 miesięcy przez funkcjonariuszy NoOSG.


płk SG Andrzej Kamiński (lat 46) jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie - Wydział Mechaniczny oraz studiów podyplomowych z informatyki na Politechnice Zielonogórskiej. Po studiach służył w Jednostce Wojskowej w Kostrzynie nad Odrą w pionie kwatermistrzowskim i logistycznym. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1999 r. w Lubuskim Oddziale Straży Granicznej kolejno na stanowiskach: Kierownika Sekcji Łączności Specjalnej, Zastępcy Naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki, Naczelnika Wydziału Prezydialnego, Rzecznika Prasowego, Naczelnika Wydziału – Kierownika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Od kwietnia 2011 roku służbę kontynuował w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu na stanowisku zastępcy komendanta. Odznaczony brązowym krzyżem zasługi, brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, brązowym medalem za zasługi dla Straży Granicznej, odznaką Straży Granicznej oraz pamiątkową odznaką Ośrodka. Od 22 lutego mianowany na stanowisko zastępcy do spraw logistycznych w Nadodrzańskim Oddziale SG oraz jednocześnie pełniący obowiązki Komendanta Oddziału.do góry