Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Szlakiem nadodrzańskich strażnic - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Szlakiem nadodrzańskich strażnic

20.08.2014

19 sierpnia 2014 r. grupa byłych żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza uczestniczyła w wycieczce szlakiem strażnic WOP i placówek SG, które znajdowały się lub znajdują na odcinku granicznym Odry. Imprezę zorganizował Zarząd Koła nr 6 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim.Rezerwiści i ich rodziny odwiedzali miejsca, w których przed laty odbywali służbę będąc żołnierzami zawodowymi Lubuskiej Brygady WOP. Z sentymentem wspominali dawne czasy i niejednokrotnie zaskoczeni byli zmianami, jakie po latach zaszły w tak dobrze znanych im wcześniej miejscach. Chociaż wiele strażnic pamiętanych przez rezerwistów przestało już istnieć, byli „wopiści” wykazali się doskonałą pamięcią miejsc i zdarzeń.Uczestnicy wycieczki wyruszyli z Komendy NoOSG w Krośnie Odrzańskim o godzinie 8.00. Trasa prowadziła m.in. przez Maszewo, Rąpice, Cybinkę, Rybocice, Świecko, Górzycę i Kostrzyn nad Odrą. Dodatkowo byli żołnierze zostali zapoznani ze specyfiką służby w Polsko – Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku, Placówką SG w Świecku oraz Placówką SG w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Uczestnicy zwiedzili również kopalnię ropy naftowej w Połęcku i skansen w Białkowie; odwiedzili także cmentarze żołnierskie.Przedstawicielem Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej była kierownik Sekcji Prezydialnej WKD NoOSG, która przedstawiła uczestnikom wycieczki bieżące zadania SG oraz omówiła zmiany, jakie nastąpiły w formacji, szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz Schengen.{gallery}2014/07/19-08-2014wop{/gallery}

19 sierpnia 2014 r. grupa byłych żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza uczestniczyła w wycieczce szlakiem strażnic WOP i placówek SG, które znajdowały się lub znajdują na odcinku granicznym Odry. Imprezę zorganizował Zarząd Koła nr 6 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim.
Rezerwiści i ich rodziny odwiedzali miejsca, w których przed laty odbywali służbę będąc żołnierzami zawodowymi Lubuskiej Brygady WOP. Z sentymentem wspominali dawne czasy i niejednokrotnie zaskoczeni byli zmianami, jakie po latach zaszły w tak dobrze znanych im wcześniej miejscach. Chociaż wiele strażnic pamiętanych przez rezerwistów przestało już istnieć, byli „wopiści” wykazali się doskonałą pamięcią miejsc i zdarzeń.
Uczestnicy wycieczki wyruszyli z Komendy NoOSG w Krośnie Odrzańskim o godzinie 8.00. Trasa prowadziła m.in. przez Maszewo, Rąpice, Cybinkę, Rybocice, Świecko, Górzycę i Kostrzyn nad Odrą. Dodatkowo byli żołnierze zostali zapoznani ze specyfiką służby w Polsko – Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku, Placówką SG w Świecku oraz Placówką SG w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Uczestnicy zwiedzili również kopalnię ropy naftowej w Połęcku i skansen w Białkowie; odwiedzili także cmentarze żołnierskie.
Przedstawicielem Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej była kierownik Sekcji Prezydialnej WKD NoOSG, która przedstawiła uczestnikom wycieczki bieżące zadania SG oraz omówiła zmiany, jakie nastąpiły w formacji, szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz Schengen.

do góry