Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrobił dokumenty, aby uniknąć odpowiedzialności - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobił dokumenty, aby uniknąć odpowiedzialności

Rafał Potocki
26.10.2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali właściciela firmy, który nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy i aby uniknąć odpowiedzialności podrobił dokumenty potwierdzające legalne zatrudnienie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili w jednej z firm mających swoją siedzibę na terenie powiatu gorzowskiego, kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców. Podczas weryfikacji dokumentacji potwierdzającej zatrudnienie obywateli Ukrainy, funkcjonariusze stwierdzili, że umowy zawierane pomiędzy firmą a cudzoziemcami są podrobione. Właściciela firmy 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego zatrzymano. Mężczyźnie postawiono zarzut podrabiania dokumentów. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 2000 zł.

Dodatkowo w związku z nielegalnym zatrudnianiem cudzoziemców, funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie właściciela firmy. Za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy grozi mu kara grzywny nie mniejsza niż 3 tysiące złotych.

do góry