Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zamiast pociągiem do Berlina pojechał z CBŚP do Warszawy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zamiast pociągiem do Berlina pojechał z CBŚP do Warszawy

Rafał Potocki
30.10.2017

W minionym tygodniu warszawscy policjanci CBŚP zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Ostatniego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy.

25.10.2017 r. funkcjonariusze podczas kontroli w pociągu relacji Berlin – Warszawa zatrzymali 51-letniego obywatela Izraela, który poszukiwany był przez Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Centralnego Biura Śledczego Policji. Cudzoziemiec zatrzymany został w celu doprowadzenia do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Obywatel Izraela od dłuższego czasu był poszukiwany z uwagi na jego czynny udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, siedmiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym. Członkowie grupy są podejrzani o prowadzenie bez wymaganego zezwolenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi na platformach inwestycyjnych oraz popełnianie przestępstw na szkodę inwestorów, prania brudnych pieniędzy, a także doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem nie mniejszym niż 8,5 mln złotych. 

Do sprawy zatrzymano w ostatnim czasie 19 osób, zablokowano środki na rachunkach bankowych powiązanych z platformami inwestycyjnymi na ponad 4 mln zł, które w toku śledztwa zostaną zwrócone pokrzywdzonym. 

do góry