Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Na podstawie podrobionych wiz próbowali wyłudzić zezwolenie na pobyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na podstawie podrobionych wiz próbowali wyłudzić zezwolenie na pobyt

Rafał Potocki
06.12.2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali dwóch obywateli Indii, którzy posługiwali się podrobionymi wizami oraz stemplami kontroli granicznej w celu zalegalizowania pobytu w naszym kraju.

Wczoraj, tj 05.12.2017 r. funkcjonariusze z Placówki w Świecku na dworcu PKP w Rzepinie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec dwóch obywateli Indii. W trakcie kontroli okazało się, że w paszportach cudzoziemców znajdują się podrobione wizy Schengen (hiszpańska oraz niemiecka) oraz podrobione stemple niemieckiej oraz hiszpańskiej kontroli granicznej. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze stwierdzili, że w paszportach cudzoziemców znajdują się stampile Wojewody Wielkopolskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni nielegalnie przekraczając granicę przyjechali z Niemiec, i posłużyli się paszportami z podrobionymi wizami Schengen w celu wprowadzenia w błąd urzędnika Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i wyłudzenia zezwolenia na pobyt czasowy oraz pracę na terytorium naszego kraju.

Obywatele Indii przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności w wymiarze po 6 miesięcy w zawieszeniu na 1 rok oraz karze grzywny w wysokości 4000 zł oraz 1000 zł. Cudzoziemcy po zakończeniu czynności zostaną przekazani stronie niemieckiej.

do góry