Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Festyn w Czerwonej Wodzie - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Festyn w Czerwonej Wodzie

14.09.2010

W dniu 11 września 2010 r. funkcjonariusze PSG w Zgorzelcu wzięli udział w jednodniowej imprezie plenerowej pod nazwą "Dzień Rodzicielstwa Zastępczego".W imprezie uczestniczyły dzieci i ich rodzice zastępczy z powiatu zgorzeleckiego - w sumie około 150 osób. W czesia pleneru organizowane były gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz integracyjne zajęcia dla rodzin zastępczych. Nasi funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu placówki, w który najchętniej przebierali się najmłodsi uczestnicy festynu, w dużym zainteresowaniu znalazły się hełmy, kamizelki kuloodporne i taktyczne, kajdanki i maski gazowe.

W dniu 11 września 2010 r. funkcjonariusze PSG w Zgorzelcu wzięli udział w jednodniowej imprezie plenerowej pod nazwą "Dzień Rodzicielstwa Zastępczego".
W imprezie uczestniczyły dzieci i ich rodzice zastępczy z powiatu zgorzeleckiego - w sumie około 150 osób. W czesia pleneru organizowane były gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz integracyjne zajęcia dla rodzin zastępczych. Nasi funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu placówki, w który najchętniej przebierali się najmłodsi uczestnicy festynu, w dużym zainteresowaniu znalazły się hełmy, kamizelki kuloodporne i taktyczne, kajdanki i maski gazowe.
Dzieci poprzebierane za funkcjonariuszy SG chętnie pozowały do zdjęć i chwaliły się dorosłym nietypowym przebraniem. Wielkie emocje wzbudził także nasz pies służbowy oraz Schengenbus, jego wyposażenie oraz megafon, przez który dzieci pozdrawiały swoich rodziców.
Była to druga tego rodzaju akcja dla "uczczenia" rodzicielstwa zastępczego jak również integracji tego środowiska. Cieszymy się, że jesteśmy zapraszani na tego typu akcje, wszak w ten sposób wspólnie spędzony czas ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku służb mundurowych, a także wzrost zaufania do nich.


do góry