Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej "Dzień bezpieczeństwa" w zielonej szkole z Bogatyni - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

"Dzień bezpieczeństwa" w zielonej szkole z Bogatyni

15.09.2010

Funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie wzięli udział w spotkaniu z przebywającymi w Ośrodku w Podgrodziu (gmina Nowe Warpno) dziećmi z Bogatyni. Uczniowie dotknięci skutkami niedawnej powodzi w tej miejscowości odpoczywają w okolicach Szczecina.Dla urozmaicenia pobytu zorganizowano 14.09.2010 r. "dzień bezpieczeństwa". Policjanci, strażnicy graniczni i inspektorzy transportu drogowego przedstawili młodzieży swoje zadania oraz wskazywali sposoby uniknięcia zagrożenia w ruchu drogowym, podróży autokarem, czy w kontakcie z nieznanym psem.

Funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie wzięli udział w spotkaniu z przebywającymi w Ośrodku w Podgrodziu (gmina Nowe Warpno) dziećmi z Bogatyni. Uczniowie dotknięci skutkami niedawnej powodzi w tej miejscowości odpoczywają w okolicach Szczecina.
Dla urozmaicenia pobytu zorganizowano 14.09.2010 r. "dzień bezpieczeństwa". Policjanci, strażnicy graniczni i inspektorzy transportu drogowego przedstawili młodzieży swoje zadania oraz wskazywali sposoby uniknięcia zagrożenia w ruchu drogowym, podróży autokarem, czy w kontakcie z nieznanym psem.

Spotkanie z psem służbowym SG "ARI" było okazją do zwrócenia uwagi na szkodliwość substancji odurzających. Oczywiście nie zabrakło przypomnienia i utrwalenia postaw obronnych "żółwika" i "drzewka", które warto stosować w sytuacjach zagrożenia ze strony psa. Ciekawym spostrzeżeniem dla funkcjonariuszy i dzieci było stwierdzenie, że teraz po reorganizacji "jesteśmy w jednym oddziale". Mieszkańcy Bogatyni znają służbę Straży Granicznej, tym łatwiej było się nam porozumieć. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przywieźli ze sobą symulator zderzeń pozwalający przekonać się skuteczności pasów bezpieczeństwa. Dużą atrakcja pobudzająca wyobraźnię był spacer w alkogoglach – imitujących widzenie po spożyciu ok. 1 - 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy przedstawiciele służb obdarowali dzieci praktycznymi pamiątkami w postaci odblaskowych smyczy, folderów, długopisów, itp.


do góry