Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Seminarium MEPA w Polsce - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Seminarium MEPA w Polsce

16.09.2010

Od wtorku, tj. 14.09, przez cztery dni Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku jest gospodarzem trzeciego seminarium MEPA (Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej). Seminarium MEPA zatytułowane "Współpraca poprzez europejskie Centra Współpracy" odbywa się po raz trzeci, poprzednie edycje to w roku 2008 w Eisenstadt (Austria) i w roku 2009 w Schwandorfie (Niemcy). Głównym celem seminarium jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami Centrów Współpracy, Punktów Kontaktowych, Wspólnych Placówek itp. na płaszczyźnie międzynarodowej. W tegorocznej edycji udział biorą przedstawiciele Polski, Niemiec, Szwajcarii, Węgier, Austrii, Słowenii, Czech i Słowacji, a także krajów nie będących formalnie członkami MEPA- Francji i Belgii.

Od wtorku, tj. 14.09, przez cztery dni Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku jest gospodarzem trzeciego seminarium MEPA (Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej).
Seminarium MEPA zatytułowane "Współpraca poprzez europejskie Centra Współpracy" odbywa się po raz trzeci, poprzednie edycje to w roku 2008 w Eisenstadt (Austria) i w roku 2009 w Schwandorfie (Niemcy).
Głównym celem seminarium jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami Centrów Współpracy, Punktów Kontaktowych, Wspólnych Placówek itp. na płaszczyźnie międzynarodowej. W tegorocznej edycji udział biorą przedstawiciele Polski, Niemiec, Szwajcarii, Węgier, Austrii, Słowenii, Czech i Słowacji, a także krajów nie będących formalnie członkami MEPA- Francji i Belgii.
Jest to przede wszystkim kadra kierownicza pełniąca służbę bezpośrednio w Centrach Współpracy i mająca bogate doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej. Gospodarzem seminarium jest Centrum Współpracy w Świecku. Otwarcia seminarium dokonali Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Waldemar Hołodniuk oraz Prezydent Policji Landowej z Frankfurtu nad Odrą Arne Feuring.
Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą, historią i funkcjonowaniem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ponadto w zakresie seminarium dyskutują nad kształtem funkcjonowania Centrów i wymieniają się pomysłami na rozwiązywanie kwestii związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem.
do góry