Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nowy sprzęt dla Goleniowa - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Nowy sprzęt dla Goleniowa

Autor:

Wczoraj (tj. 20.10.) Wojewoda Zachodniopomorski przekazał na ręce Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jarosława FRĄCZYKA przenośny zestaw rtg, zakupiony ze środków Wojewody, który został przeznaczony do użytkowania przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie - Goleniowie, co ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podróżnych i całego portu lotniczego.Sprzęt ten posłuży do kontroli zawartości potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów takich jak torby podróżne, walizki itp. pozostawionych w strefie ogólnodostępnej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Do tej pory funkcjonariusze PSG w Szczecinie-Goleniowie nie dysponowali takim sprzętem, po wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa, ewakuacji lotniska oczekiwali na przyjazd specjalistycznego sprzętu Policji.

Wczoraj (tj. 20.10.) Wojewoda Zachodniopomorski przekazał na ręce Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jarosława FRĄCZYKA przenośny zestaw rtg, zakupiony ze środków Wojewody, który został przeznaczony do użytkowania przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie - Goleniowie, co ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podróżnych i całego portu lotniczego.

Sprzęt ten posłuży do kontroli zawartości potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów takich jak torby podróżne, walizki itp. pozostawionych w strefie ogólnodostępnej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Do tej pory funkcjonariusze PSG w Szczecinie-Goleniowie nie dysponowali takim sprzętem, po wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa, ewakuacji lotniska oczekiwali na przyjazd specjalistycznego sprzętu Policji.

Wartość urządzenia szacowana jest na około 507 000 zł. Dzięki przekazanemu urządzeniu od dziś możliwe będzie wykonanie szybkiego i skutecznego rozpoznania pirotechnicznego, w razie wystąpienia potencjalnego zagrożenia. Wpłynie to znacząco na czas ewakuacji lotniska i realizację czynności pirotechnicznych.

do góry