Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Pomoc przedmedyczna w szkołach - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Pomoc przedmedyczna w szkołach

13.04.2011

W miesiącu kwietniu tego roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku gościli kilkakrotnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach. Odbył się tam cykl szkoleń dotyczących metod stosowania pomocy przedmedycznej. Szkoleniem trwającym łącznie 3 dni objęto około 300 uczniów, którzy oprócz teorii związanej z podstawami ratownictwa mieli możliwość praktycznego przećwiczenia, na fantomie, czynności ratowania ludzkiego życia. Szkolenie przeprowadził st.chor.szt. SG J.Klimczak posiadający państwowe uprawnienia w zakresie ratownictwa medycznego. Ponadto zapoznano uczniów z zadaniami i uprawnieniami Straży Granicznej, obszarem działania Placówki w Świecku oraz podstawowym sprzętem będącym na wyposażeniu funkcjonariusza w służbie.

W miesiącu kwietniu tego roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku gościli kilkakrotnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach. Odbył się tam cykl szkoleń dotyczących metod stosowania pomocy przedmedycznej. Szkoleniem trwającym łącznie 3 dni objęto około 300 uczniów, którzy oprócz teorii związanej z podstawami ratownictwa mieli możliwość praktycznego przećwiczenia, na fantomie, czynności ratowania ludzkiego życia. Szkolenie przeprowadził st.chor.szt. SG J.Klimczak posiadający państwowe uprawnienia w zakresie ratownictwa medycznego.

Ponadto zapoznano uczniów z zadaniami i uprawnieniami Straży Granicznej, obszarem działania Placówki w Świecku oraz podstawowym sprzętem będącym na wyposażeniu funkcjonariusza w służbie.
do góry