Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Spotkanie z przedstawicielami rządu niemieckiego w Berlinie - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Spotkanie z przedstawicielami rządu niemieckiego w Berlinie

13.12.2012

11.12.2012r. w Berlinie odbyło sie spotkanie funkcjonariuszy z Placówki SG w Zgorzelcu oraz funkcjonariuszy niemieckich z Inspekcji Bpol w Ludwigsdorfie realizujących zadania w ramach pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka z mieszaną obsadą z siedzibą w Ludwigsdorfie” z przedstawicielami rządu niemieckiego oraz Dyrekcji Bundespolizei. W trakcie spotkania przedstawiono główne założenia związane z tworzeniem wspólnych patroli polsko-niemieckich oraz wspólnych Placówek. Uczestnikami spotkania byli wiceminister BMI (MSW) Dr. Ole Schöder, poseł partii CDU Michael Kretschmer, wiceprezydent Dyrekcji Bpol w Berlinie P.M. Kessow jak również Komendanci: Placówki SG w Zgorzelcu ppłk. Andrzej Torbicz oraz Inspekcji Bpol w Ludwigsdorfie PR. Jurgen Kohler, którzy przedstawili zadania jakie realizują wspólne grupy polsko-niemieckie oraz ich osiągnięcia i wyniki. Omawiano również problemy, które obecnie występują oraz możliwości ich rozwiązania. Wszystkim uczestnikom spotkania zorganizowano zwiedzanie Bundestagu, w którym przedstawiono zasady obowiązujące w niemieckim parlamencie jak również była to możliwość poznania historii Reistagu.

11.12.2012r. w Berlinie odbyło sie spotkanie funkcjonariuszy z Placówki SG w Zgorzelcu oraz funkcjonariuszy niemieckich z Inspekcji Bpol w Ludwigsdorfie realizujących zadania w ramach pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka z mieszaną obsadą z siedzibą w Ludwigsdorfie” z przedstawicielami rządu niemieckiego oraz Dyrekcji Bundespolizei.

W trakcie spotkania przedstawiono główne założenia związane z tworzeniem wspólnych patroli polsko-niemieckich oraz wspólnych Placówek. Uczestnikami spotkania byli wiceminister BMI (MSW) Dr. Ole Schöder, poseł partii CDU Michael Kretschmer, wiceprezydent Dyrekcji Bpol w Berlinie P.M. Kessow jak również Komendanci: Placówki SG w Zgorzelcu ppłk. Andrzej Torbicz oraz Inspekcji Bpol w Ludwigsdorfie PR. Jurgen Kohler, którzy przedstawili zadania jakie realizują wspólne grupy polsko-niemieckie oraz ich osiągnięcia i wyniki. Omawiano również problemy, które obecnie występują oraz możliwości ich rozwiązania. Wszystkim uczestnikom spotkania zorganizowano zwiedzanie Bundestagu, w którym przedstawiono zasady obowiązujące w niemieckim parlamencie jak również była to możliwość poznania historii Reistagu.
do góry