Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 4. Konferencja Graniczna - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

4. Konferencja Graniczna

Autor:

16 maja 2013r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się 4. Konferencja Graniczna (zorganizowana przez niemiecką Policję Landową pod patronatem Ambasadora RP w Berlinie), na której spotkali się przedstawiciele dwudziestu urzędów z polskich i niemieckich służb granicznych, policyjnych i celnych w Unii Europejskiej. Gościem spotkania był Minister Spraw Wewnętrznych Brandenburgii Bietmar Woidke. Tematem spotkania była współpraca pomiędzy partnerami po dwóch stronach granicy w różnych płaszczyznach. Ze strony polskiej udział wzięli kierownicy jednostek organizacyjnych Policji i Izby Celnej z trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej jako jedyny Oddział Straży Granicznej na tym terenie, reprezentowany był przez mjr SG Jarosława Żagunia, kpt. SG Monikę Musielak, kpt. SG Zbigniewa Grzelaka i por. SG Marka Fila. Podczas kilkugodzinnych obrad kierownicy jednostek organizacyjnych rozmawiali o zjawiskach związanych z przestępczością przygraniczną oraz metod używanych do ich zwalczania, a przede wszystkim o znaczeniu współpracy międzynarodowej dla efektywności podejmowanych działań. W ramach konferencji stworzono kilka stoisk informacyjnych, w tym stoisko Polsko - Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

16 maja 2013r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się 4. Konferencja Graniczna (zorganizowana przez niemiecką Policję Landową pod patronatem Ambasadora RP w Berlinie), na której spotkali się przedstawiciele dwudziestu urzędów z polskich i niemieckich służb granicznych, policyjnych i celnych w Unii Europejskiej. Gościem spotkania był Minister Spraw Wewnętrznych Brandenburgii Bietmar Woidke. Tematem spotkania była współpraca pomiędzy partnerami po dwóch stronach granicy w różnych płaszczyznach. Ze strony polskiej udział wzięli kierownicy jednostek organizacyjnych Policji i Izby Celnej z trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej jako jedyny Oddział Straży Granicznej na tym terenie, reprezentowany był przez mjr SG Jarosława Żagunia, kpt. SG Monikę Musielak, kpt. SG Zbigniewa Grzelaka i por. SG Marka Fila.

Podczas kilkugodzinnych obrad kierownicy jednostek organizacyjnych rozmawiali o zjawiskach związanych z przestępczością przygraniczną oraz metod używanych do ich zwalczania, a przede wszystkim o znaczeniu współpracy międzynarodowej dla efektywności podejmowanych działań.

W ramach konferencji stworzono kilka stoisk informacyjnych, w tym stoisko Polsko - Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.do góry