Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej SG i BPol wspólnie na rzecz dzieci - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

SG i BPol wspólnie na rzecz dzieci

18.09.2013

17września 2013 roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu i Inspekcji w Ludwigsdorfie w ramach pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka” wsparli swoim działaniem Kinderschutzbund (Związek Ochrony Dzieci) w Goerlitz. Kinderschutzbund w Goerlitz to ośrodek, którego celem jest zapewnienie opieki dzieciom po zajęciach szkolnych oraz w czasie ferii. W 2011 roku Inspekcja Policji Federalnej w Ludwigsdorfie a od 2012 roku także funkcjonariusze pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka”, objęli patronat nad Związkiem Ochrony Dzieci. Głównym jego zadaniem jest pomoc przy wykonywaniu prac domowych oraz przygotowanie propozycji wspierania dzieci i ich rodziców w sytuacjach problemowych. Tym razem funkcjonariusze „projektu” z zebranych przez siebie środków pieniężnych przeprowadzili modernizację kuchni, aby była bardziej funkcjonalna i przyjazna dla małych podopiecznych oraz wykonali drobne prace porządkowe w ogrodzie.

17września 2013 roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu i Inspekcji w Ludwigsdorfie w ramach pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka” wsparli swoim działaniem Kinderschutzbund (Związek Ochrony Dzieci) w Goerlitz.

Kinderschutzbund w Goerlitz to ośrodek, którego celem jest zapewnienie opieki dzieciom po zajęciach szkolnych oraz w czasie ferii. W 2011 roku Inspekcja Policji Federalnej w Ludwigsdorfie a od 2012 roku także funkcjonariusze pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka”, objęli patronat nad Związkiem Ochrony Dzieci. Głównym jego zadaniem jest pomoc przy wykonywaniu prac domowych oraz przygotowanie propozycji wspierania dzieci i ich rodziców w sytuacjach problemowych.

Tym razem funkcjonariusze „projektu” z zebranych przez siebie środków pieniężnych przeprowadzili modernizację kuchni, aby była bardziej funkcjonalna i przyjazna dla małych podopiecznych oraz wykonali drobne prace porządkowe w ogrodzie.

do góry