Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Drzwi Otwarte w Komendzie NoOSG - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Drzwi Otwarte w Komendzie NoOSG

11.05.2011

14 maja br. do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przybyło około 200 zainteresowanych osób, pośród nich mieszkańcy Krosna Odrzańskiego wraz z Burmistrzem Miasta panem Markiem Cebulą, oraz uczniowie i nauczycielki z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Dychowa. Okazją do "odwiedzin" na codzień zamkniętej dla osób z zewnątrz Komendy były zorganizowane z okazji XX lecia Straży Granicznej "Drzwi Otwarte".

14 maja br. do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przybyło około 200 zainteresowanych osób, pośród nich mieszkańcy Krosna Odrzańskiego wraz z Burmistrzem Miasta panem Markiem Cebulą, oraz uczniowie i nauczycielki z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Dychowa. Okazją do "odwiedzin" na codzień zamkniętej dla osób z zewnątrz Komendy były zorganizowane z okazji XX lecia Straży Granicznej "Drzwi Otwarte".Największym zainteresowaniem poza bardzo dynamicznym pokazem naszych tzw. antyterrorystów cieszyło się "stoisko" techników kryminalistyki oraz zwiedzanie strzelnicy i możliwość oddania strzałów próbnych z broni pneumatycznej i laserowej. Strzelaniem i pokazem zainteresowani byli wszyscy bez względu na wiek czy płeć. Ciekawie i ze szczegółami opowiedziana historia formacji granicznych utworzony po odzyskaniu niepodległości również miała swych zwolenników. Aplauz wzbudził również pokaz sprawności fizycznej funkcjonariuszy przygotowany niemalże na zakończenie całej imprezy. Chwyty, techniki obezwładniające oraz nietuzinkowy pokaz ściągania jabłek stopami z ostrzy noży kuchennych wywołały salwę braw. Najmłodsi z zainteresowaniem i ochotą podchodzili do psów służbowych, wskazywali bezpieczne postawy w obchodzeniu się z psami,a na zakończenie z przyjemnością tworzyli rysunki związane ze Strażą Graniczną w kąciku dla dzieci. Dla nich dodatkową atrakcją była przejażdżka oznakowanym jeepem z włączonymi sygnałami.

Pogoda nam sprzyjała, więc i goście z przyjemnością w chwili odpoczynku pomiędzy kolejnymi atrakcjami przyłączyli się do pikniku na trawie posilając się poczęstunkiem z grilla ufundowanym specjalnie z tej okazji przez Gminę Krosno Odrzańskie.


do góry