Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dzień otwarty w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie-Goleniowie - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Dzień otwarty w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie-Goleniowie

25.05.2012

W związku z obchodami XXI rocznicy powołania Straży Granicznej, funkcjonariusze Placówki w Szczecinie-Goleniowie zaprosili uczniów szkół podstawowych na Dzień Otwarty. Na specjalne zaproszenie funkcjonariuszy gośćmi Placówki byli uczniowie ze szkół Podstawowych z Przybiernowa, Nowogardu oraz Goleniowa. Grupa licząca ponad 100 uczniów przez kilka godzin zgłębiała tajniki służby funkcjonariuszy w lotniczym przejściu granicznym. W specjalnie przygotowanych punktach pokazowych funkcjonariusze prezentowali sprzęt służbowy oraz czynności związane z zadaniami jakie na co dzień wykonują. Grupa Bezpieczeństwa Lotów prezentowała sprzęt służący do ochrony i neutralizacji niebezpiecznych bagaży i pakunków... Odbył się pokaz z zakresu tresury psa służbowego. Przewodnik psa służbowego przekazał uczniom cenne wskazówki w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz wskazówki związane z kontaktem z agresywnymi zwierzętami.

W związku z obchodami XXI rocznicy powołania Straży Granicznej, funkcjonariusze Placówki w Szczecinie-Goleniowie zaprosili uczniów szkół podstawowych na Dzień Otwarty.

Na specjalne zaproszenie funkcjonariuszy gośćmi Placówki byli uczniowie ze szkół Podstawowych z Przybiernowa, Nowogardu oraz Goleniowa. Grupa licząca ponad 100 uczniów przez kilka godzin zgłębiała tajniki służby funkcjonariuszy w lotniczym przejściu granicznym. W specjalnie przygotowanych punktach pokazowych funkcjonariusze prezentowali sprzęt służbowy oraz czynności związane z zadaniami jakie na co dzień wykonują. Grupa Bezpieczeństwa Lotów prezentowała sprzęt służący do ochrony i neutralizacji niebezpiecznych bagaży i pakunków... Odbył się pokaz z zakresu tresury psa służbowego. Przewodnik psa służbowego przekazał uczniom cenne wskazówki w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz wskazówki związane z kontaktem z agresywnymi zwierzętami.


Dla dzieci bardzo atrakcyjnymi były również start i lądowanie kilku samolotów pasażerskich z pasa startowego. Dzięki współpracy z Lotniskową Strażą Pożarną prezentowany był najnowocześniejszy sprzęt Strażaków. Na pamiątkę spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej każdy uczeń otrzymał upominek tj. „osobisty odcisk palca” oraz kolorowanki Straży Granicznej.do góry