Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Na pomoc choremu chłopcu.. - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Na pomoc choremu chłopcu..

20.07.2012

Z dedykacją dla ponad 4.letniego chłopca chorego na białaczkę i walczącego z tą straszną chorobą od ponad dwóch lat, 20 lipca 2012r., w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, krew oddawali zarówno funkcjonariusze, pracownicy cywilni, jak i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, którzy zostali zaproszeni do Komendy Oddziału z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy NoOSG i krośnieńskiego oddziału PCK. Dzięki tej akcji zielonogórska stacja krwiodawstwa mogła przekazać do Kliniki Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu ponad 8 litrów krwi. To i tak dużo biorąc pod uwagę okres wakacyjny, kiedy o krew jest najciężej. A mały Piotruś płytek krwi potrzebuje niemal codziennie.. Wielu spośród naszych funkcjonariuszy już od lat jest honorowymi dawcami tego życiodajnego płynu. Decyzja o zostaniu krwiodawcą, wiąże się ze świadomością, że być może nasza krew uratuje życie innego człowieka. Od lipca 2010 roku przy Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej oficjalnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, który dziś zrzesza ponad 60 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, a ich liczba z każdą akcją oddawania krwi stale rośnie.

Z dedykacją dla ponad 4.letniego chłopca chorego na białaczkę i walczącego z tą straszną chorobą od ponad dwóch lat, 20 lipca 2012r., w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, krew oddawali zarówno funkcjonariusze, pracownicy cywilni, jak i mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, którzy zostali zaproszeni do Komendy Oddziału z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy NoOSG i krośnieńskiego oddziału PCK. Dzięki tej akcji zielonogórska stacja krwiodawstwa mogła przekazać do Kliniki Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu ponad 8 litrów krwi. To i tak dużo biorąc pod uwagę okres wakacyjny, kiedy o krew jest najciężej. A mały Piotruś płytek krwi potrzebuje niemal codziennie..

Wielu spośród naszych funkcjonariuszy już od lat jest honorowymi dawcami tego życiodajnego płynu. Decyzja o zostaniu krwiodawcą, wiąże się ze świadomością, że być może nasza krew uratuje życie innego człowieka. Od lipca 2010 roku przy Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej oficjalnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, który dziś zrzesza ponad 60 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, a ich liczba z każdą akcją oddawania krwi stale rośnie.do góry