Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Pożegnali się ze służbą... - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Pożegnali się ze służbą...

25.07.2013

26 lipca 2013 roku ze służbą pożegnali się Komendanci Placówek Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy oraz w Kostrzynie nad Odrą. Obaj mogą pochwalić się ponad trzydziestoletnią służbą na rzecz ochrony bezpieczeństwa naszego kraju. płk SG Bogdan Sobczak od ukończenia w 1984 roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu pełnił służbę w Wojskach Ochrony Pogranicza. Zajmował stanowiska od starszego specjalisty w pionie granicznym i operacyjnym, poprzez komendanta strażnicy, do piastowanego przez niego od 9 lat stanowiska Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy. Na stopień pułkownika został mianowany w dniu odejścia ze służby ze względu na swe zaangażowanie i trud włożony w służbę. ppłk SG Andrzej Grzęda służbę rozpoczął w MON w 1980 roku. W 1998 roku został przyjęty w szeregi Straży Granicznej. Zaczął od specjalisty w służbach logistycznych, następnie obejmował m.in. stanowiska kierownika sekcji i zastępcy komendanta placówki. Od października 2012 roku piastował stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą. Na uroczystych pożegnaniach w Placówkach obecni byli Komendanta Oddziału płk SG Andrzej Kamiński w Poznaniu, a jego zastępca ppłk SG Tomasz Michalski w Kostrzynie nad Odrą, którzy podziękowali Komendantom za trud i profesjonalizm w ich służbie. Ponadto w gronie żegnających odchodzących komendantów była kadra kierownicza Oddziału, kadra placówek, a także zaproszeni gości.

26 lipca 2013 roku ze służbą pożegnali się Komendanci Placówek Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy oraz w Kostrzynie nad Odrą. Obaj mogą pochwalić się ponad trzydziestoletnią służbą na rzecz ochrony bezpieczeństwa naszego kraju.

płk SG Bogdan Sobczak od ukończenia w 1984 roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu pełnił służbę w Wojskach Ochrony Pogranicza. Zajmował stanowiska od starszego specjalisty w pionie granicznym i operacyjnym, poprzez komendanta strażnicy, do piastowanego przez niego od 9 lat stanowiska Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy. Na stopień pułkownika został mianowany w dniu odejścia ze służby ze względu na swe zaangażowanie i trud włożony w służbę.

ppłk SG Andrzej Grzęda służbę rozpoczął w MON w 1980 roku. W 1998 roku został przyjęty w szeregi Straży Granicznej. Zaczął od specjalisty w służbach logistycznych, następnie obejmował m.in. stanowiska kierownika sekcji i zastępcy komendanta placówki. Od października 2012 roku piastował stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą.

Na uroczystych pożegnaniach w Placówkach obecni byli Komendanta Oddziału płk SG Andrzej Kamiński w Poznaniu, a jego zastępca ppłk SG Tomasz Michalski w Kostrzynie nad Odrą, którzy podziękowali Komendantom za trud i profesjonalizm w ich służbie. Ponadto w gronie żegnających odchodzących komendantów była kadra kierownicza Oddziału, kadra placówek, a także zaproszeni gości.do góry