Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zmiana na stanowisku Komendanta PSG w Poznaniu - Ławicy - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Zmiana na stanowisku Komendanta PSG w Poznaniu - Ławicy

26.02.2014

26 lutego 2014 roku ze służbą pożegnał się ppłk SG Jerzy Grzymski - Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy. Od 27 lutego obowiązki Komendanta pełnił będzie ppłk SG Jarosław Żaguń. ppłk SG Jerzy Grzymski służbę w Straży Granicznej rozpoczął w lutym 1995 r. w Pomorskim Oddziale Straży Granicznej w Granicznej Placówce Kontrolnej w Szczecinie Porcie. Po zakończeniu przeszkolenia oficerskiego obejmował stanowiska od specjalisty do Komendanta Placówki w Szczecinie - Goleniowie. Na zakończenie swej służbowej kariery od października 2013 roku piastował stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. Za długoletnią i wzorową służbę ppłk SG Jerzy Grzymski był wielokrotnie wyróżniany oraz odznaczany medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, brązowym medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej” i odznaką Straży Granicznej.

26 lutego 2014 roku ze służbą pożegnał się ppłk SG Jerzy Grzymski - Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy. Od 27 lutego obowiązki Komendanta pełnił będzie ppłk SG Jarosław Żaguń.

ppłk SG Jerzy Grzymski służbę w Straży Granicznej rozpoczął w lutym 1995 r. w Pomorskim Oddziale Straży Granicznej w Granicznej Placówce Kontrolnej w Szczecinie Porcie. Po zakończeniu przeszkolenia oficerskiego obejmował stanowiska od specjalisty do Komendanta Placówki w Szczecinie - Goleniowie. Na zakończenie swej służbowej kariery od października 2013 roku piastował stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. Za długoletnią i wzorową służbę ppłk SG Jerzy Grzymski był wielokrotnie wyróżniany oraz odznaczany medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, brązowym medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej” i odznaką Straży Granicznej.

Od 27 lutego obowiązki Komendanta PSG w Poznaniu-Ławicy pełnił będzie ppłk SG Jarosław Żaguń, który służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1991 roku wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych w Kętrzynie. Po jej ukończeniu piastował stanowiska różnego szczebla od starszego kontrolera w Placówce w Gubinku do Naczelnika Wydziału Granicznego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Przez cały okres służby związany jest z pionem granicznym. To wzorowy funkcjonariusz, wielokrotnie wyróżniany m.in. medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju”, medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej” i odznaką Straży Granicznej.

Na uroczystym pożegnaniu odchodzącego Komendanta i powołaniu na to stanowisko ppłk SG Jarosława Żagunia obecny był zastępca Komendanta Oddziału płk SG Tomasz Michalski, który podziękował ppłk SG Jerzemu Grzymskiemu za trud włożony w wykonywanie swych obowiązków i profesjonalizm, którymi kierował się w służbie. Ponadto w gronie żegnających odchodzącego komendanta była kadra kierownicza Oddziału, kadra placówki, a także zaproszeni goście.


do góry