Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12.01.2015

Wczoraj w niemal wszystkich miastach i miejscowościach w Polsce odbywał się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej również w tym roku wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy grającą tym razem dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.Stoiska informacyjno – promocyjne wystawili funkcjonariusze z placówek w Kłodzku, Poznaniu – Ławicy, Jeleniej Górze, Wrocławiu – Strachowicach i Świecku. Na licytacje odbywające się na scenach WOŚP przekazane zostały przedmioty, pamiątki i inne atrakcje związane z SG, m.in. wjazd na Śnieżkę pojazdem służbowym (PSG w Jeleniej Górze), weekendowy pobyt w pokojach gościnnych w PSG w Kłodzku, wizyta w PSG we Wrocławiu- Strachowicach.

Wczoraj w niemal wszystkich miastach i miejscowościach w Polsce odbywał się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej również w tym roku wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy grającą tym razem dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Stoiska informacyjno – promocyjne wystawili funkcjonariusze z placówek w Kłodzku, Poznaniu – Ławicy, Jeleniej Górze, Wrocławiu – Strachowicach i Świecku. Na licytacje odbywające się na scenach WOŚP przekazane zostały przedmioty, pamiątki i inne atrakcje związane z SG, m.in. wjazd na Śnieżkę pojazdem służbowym (PSG w Jeleniej Górze), weekendowy pobyt w pokojach gościnnych w PSG w Kłodzku, wizyta w PSG we Wrocławiu- Strachowicach.
Licytowano również m.in. pamiątkowe ryngraf i grawerton, albumy z płytami Orkiestry Reprezentacyjnej SG oraz kalendarze Nadodrzańskiego Oddziału SG z okolicznościowym wpisem Komendanta NoOSG płk. SG Andrzeja Kamińskiego. Przedmioty, które licytowano na rzecz WOŚP w Kłodzku, zwycięzcom aukcji wręczał osobiście Komendant PSG Kłodzko kpt. SG Piotr Piekarski.
Stoiska Straży Granicznej wszędzie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i dorośli chętnie oglądali sprzęt SG - największą atrakcją były roboty pirotechniczne, ale odwiedzający z ciekawością poznawali również indywidualne wyposażenie funkcjonariusza, np. kamizelki kuloodporne, taktyczne, lornetki, kajdanki. Wielu zwolenników, jak zwykle, zyskały psy służbowe cierpliwie pozujące do zdjęć. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania związane z przekraczaniem granicy oraz opowiadali o swoich zadaniach i specyfice służby.
Na stronie Allegro nadal trwają aukcje pamiątek i atrakcji ofiarowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Straż Graniczną, w tym Nadodrzański Oddział SG. Do wylicytowania wciąż pozostaje weekendowy pobyt w pokojach gościnnych PSG w Kłodzku wraz z możliwością zwiedzenia tej placówki.

PSG w Kłodzku


PSG w Jeleniej Górze


PSG w Poznaniu - Ławicy


PSG we Wrocławiu - Strachowicach


PSG w Świecku

do góry