Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano poszukiwanych przez sądy Polaków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano poszukiwanych przez sądy Polaków

Joanna Konieczniak
16.04.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali wczoraj (15.04) dwóch poszukiwanych Polaków. Jeden z nich ma do odbycia karę 1 roku pozbawianie wolności za liczne oszustwa, drugi odpowie przed sądem za wymuszenia rozbójnicze.

Na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 15 kwietnia przekazanego przez służby niemieckie Polaka. 48-letni mężczyzna wydalony został po odbyciu kary pozbawienia wolności za kradzieże i posiadanie narkotyków na terytorium Niemiec. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że od 2014 roku jest on poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez wrocławski sąd  w celu zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego. Poszukiwany mężczyzna miał na swoim sumieniu liczne oszustwa. Za popełnienie tego przestępstwa kolejny rok spędzi w zakładzie karnym.

Także wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku (lubuskie) zatrzymali kolejnego przekazanego z Niemiec 31-letniego Polaka. Podczas kontroli dokumentów i potwierdzania jego danych personalnych funkcjonariusze SG ustalili, że jest on poszukiwany na podstawie wydanego rok temu listu gończego. Przekazany Polak poszukiwany był przez bydgoski sąd w celu poniesienia odpowiedzialności za wymuszenia rozbójnicze.  

 

do góry